Komunikat dotyczący plików cookies Niniejsza witryna internetowa, w celu zapewnienia Państwu odpowiedniej jakości usług, korzysta z plików cookies. Mogą również korzystać z nich współpracujące z nami instytucje i reklamodawcy. W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Pozostając w tym serwisie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

x
  Strona główna     GALERIE     kontakt     Regulamin     mapa serwisu     powiadom o stronie     startuj z nami     drukuj stronę
Wersja językowa:  polski Deutsch
OSTATNI KOMENTARZ
~maja :: 01.07.2020 14:23
czyzby?to sie dopiero okaze.
sobota, 04 lipca 2020 19:54   Imieniny: Odona, Malwiny, Elżbiety

Szukaj hoteli:

Data zameldowania

calendar

Data wymeldowania

calendar
Muzyka w raju 2009
Statystyki serwisu
obecnie gości: 70
odwiedziło nas: 50465069
liczba odsłon: 129800749
liczba stron: 5435
komentarzy: 61320
Ostatnio aktualizowane strony
 "Działania bojowe 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka na Zachodzie"
 Spływ kajakowy Jakiś Tam
 Spływy kajakowe Mierzęcką Strugą
 Stadnina Bronków
 Jezioro Borek
 Rzeka Jakaś Tam
 Wspomnienia Sergiusza Jackowskiego
 HOTELE
 Hotel Jakiś Tam
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
 AKTUALNOŚCI
 Ciekawe miejsca
 Wirtualna wycieczka
 Trasa dojazdu
 Podziel się widokiem
 Muzyczne
 Kulturalne
 Sportowe
 Cykliczne
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
 KONOTOP
 GOŚCIM
 SYCOWICE
 RĄPICE
 SIERCZ
 BOBRÓWKO
 OPALEWO
 GMINA KOLSKO
 GĄDKÓW WIELKI
Strona główna «  KULTURA  «  Imprezy cykliczne  «  Muzyka w raju - Paradyż  «  Muzyka w raju 2009  
Muzyka w raju 2009

19 - 23 sierpnia - Paradyż

 MUZYKA W RAJU 2009

 www.muzykawraju.pl

 

 p r o g r a m   k o n c e r t ó w:

 

Dzień 1 - środa, 19 sierpnia 2009

 

Koncert 1, godzina 19:00

 

Wykonawcy:

orkiestra Arte dei Suonatori

 

Program:

Georg Friedrich Haendel (1685 - 1759)

Uwertura do opery „Hercules”

Sinfonia z opery „Poro”

Concerto grosso op. 3 nr 4 F-dur HWV 315

Uwertura do opery „Poro”

Concerto grosso op. 3 nr 2 B-dur HWV 313

Uwertura do opery „Deidamia” HWV

Sinfonia do II aktu opery „Ariodante” HWV 32

Concerto grosso op. 6 nr 2 F-dur HWV 320

Concerto grosso op. 3 nr 5 d-moll HWV 316

Uwertura do opery „Scipione” HWV 20

 

Koncert 2, godzina 21:30

 

Wykonawcy:

Alexis Kossenko - flet traverso

Allan Rasmussen - klawesyn

 

Program:

Georg Friedrich Haendel (1685 - 1759)

Sonata F-Dur na flet prosty i basso continuo HWV 369

Giuseppe Sammartini (1693 - ok. 1751)

Sonata C-Dur na flet prosty i basso continuo

Georg Friedrich Haendel

Sonata h-moll op.1 nr 9 na flet prosty i basso continuo HWV 367b

Chacone G-dur HWV 435

Giuseppe Sammartini

Sonata C-Dur na flet prosty i basso continuo

 

Dzień 2 - czwartek, 20 sierpnia 2009

 

Koncert 1, godzina 19:00

 

Wykonawcy:

Alexis Kossenko - flety

Lidewei de Sterck - obój

Magdalena Karolak - obój

Kamila Marcinkowska-Prasad - fagot

Ewa Golińska - skrzypce

Kate Hearne - wiolonczela, flet prosty

Joanna Boślak-Górniok - klawesyn

 

Program:

Antonio Vivaldi (1678 - 1741)

„La Pastorella”

Concerto F-dur na flet, obój, skrzypce, fagot i b.c. RV 99

Concerto g-moll na flet, skrzypce, fagot i b.c. RV 106

Concerto D-dur na flet, skrzypce, wiolonczelę i b.c. RV 91

Concerto D-dur na flet prosty, obój, skrzypce, fagot i b.c. RV 94

Concerto C-dur na flet, obój, skrzypce, fagot i b.c. RV 88

Sonata c-moll na obój i b.c. RV 53

Concerto C-dur na flet prosty, obój, 2 skrzypiec i b.c. RV 87

 

Koncert 2, godzina 21:30

 

Wykonawca:

Allan Rasmussen - klawesyn

 

Program:

Georg Muffat (1653-1704)

Toccata Octava

Partita C-dur

Ciacona G-dur

Partita d-moll

Passacaglia g-moll

Toccata decima

 

Dzień 3 - piątek, 21 sierpnia 2009

 

Koncert 1, godzina 19:00

 

Wykonawcy:

Alexis Kossenko - flety, dyrygent

Lidewei de Sterck - obój

Magdalena Karolak - obój

Kamila Marcinkowska-Prasad - fagot

Ursula Paludan Monberg - róg

Krzysztof Stencel - róg

orkiestra Arte dei Suonatori

 

Program:

Jan Dismas Zelenka (1679 - 1745)

Uwertura F-Dur à 7 ZWV 188

Georg Philipp Telemann (1681 - 1767)

Uwertura G-Dur „La Bizarre”

Johann David Heinichen (1683 - 1729)

Concerto F-Dur na 2 rogi, 2 oboje, , skrzypce, flet, fagot, smyczki i b.c. Seibel 234

Johann Georg Pisendel (1687 - 1755)

Sonata c-moll na 2 oboje, fagot, smyczki i b.c.

Jan Dismas Zelenka

Uwertura F-dur à 7 ZWV 188

Georg Philipp Telemann

Uwertura F-dur na 2 rogi, 2 oboje, fagot, smyczki i b.c. TWV 55:F3

 

Koncert 2, godzina 21:30

 

Wykonawcy:

Alexis Kossenko - flet traverso

Allan Rasmussen - klawesyn

 

Program:

Johann Sebastian Bach (1685 - 1750)

„Solo pour la flûte traversière” a-moll BWV 1013

Sonata h-moll na klawesyn i flet traverso BWV 1030

Suita francuska nr 2 c-moll BWV 813

Sonata e-moll na klawesyn i flet traverso BWV 1034

   

Koncert 3, godzina 23:00

 

Wykonawca:

Viva Biancaluna Biffi - śpiew, fidel

 

Program:

„Fenice fui”

Transformacje i mutacje w muzyce włoskiej XIV wieku

Anonim

Che ti giova nascondere

Anonim

Pianze la bella Iguana

Francesco Landini (ok. 1325 - 1397)

Questa fanciulla

Non a Narcisso

Magister Zacharias ( ok. 1400)

Movit'a pietade

Francesco Landini

Gram piant'agli ochi

Jacopo da Bologna (ok. 1340 - 1360)

Fenice fui

Anonim

Tre fontane (utwór instrumentalny)

Andrea da Firenze ( ? - 1415)

Non più dogli ebbe Dido

Anonim

E vattene segnor

Francesco Landini

Donna, per farmi Guerra

Andrea da Firenze

Perché languir mi fai

Francesco Landini

Adiu, adiu

Anonim

Per tropo fede

 

Dzień 4 - sobota, 22 sierpnia 2009

 

Koncert 1, godzina 19:00

 

Wykonawca:

Allan Rasmussen - klawesyn

 

Program:

Antonio de Cabezón (1510 - 1566)

Tiento del primer tono

Joan Cabanilles (1644 - 1712)

Pasacalles

Domenico Scarlatti (1685 - 1757)

Fuga g-moll (moderato) K 30

Sonata h-moll (allegro) K 27

Sonata D-dur (pastorale) K 415

Sonata D-dur (presto) K 416

Carlos de Seixas (1704 - 1742)

Tocata i Minuete c-moll

Antonio Soler (1729 - 1783)

Preludio

Fandango

 

 

Koncert 2, godzina 20:15

 

Wykonawcy:

Arte dei Suonatori

 

Program:

Arcangelo Corelli (1653 - 1713)

Sonata op. 5 nr 3 C-dur na skrzypce i basso continuo (realizowane na altówce)

Luis-Gabriel Guillemain (1705 - 1770)

Sonata na dwoje skrzypiec op.4 nr 2

Luigi Boccherini (1743 - 1805)

Sonata op. 5 nr 1 G-dur na dwoje skrzypiec

Giovanni Benedetto Platti (1697 - 1763)

Sonata c - moll na wiolonczelę i basso continuo (1725)

Francesco Maria Veracini (1690 - 1768)

Sonata op. 2 nr 1 g-moll na skrzypce i basso continuo (realizowane na wiolonczeli)

 

Koncert 3, godzina 21:30

 

Wykonawcy:

Kate Hearne - flety proste i wiolonczela

Joanna Boślak-Górniok - klawesyn i organy

Alexis Kossenko - flety

Allan Rasmussen - klawesyn i organy

 

Program:

„Questa bella sirena”

Arie, Balli, Ciaccone & Passacaglie

Marco Uccellini (ok. 1610 - 1680)

Aria undecima sopra „Caporal Simon”

Tarquinio Merula (ok. 1595 - 1665)

La Polachina

Giovanni Battista Buonamente (ok. 1595 - 1642)

Aria sopra „Se tanto tempo hormai”

Girolamo Frescobaldi (1583 - 1643)

Aria detto Balletto

Tarquinio Merula

La Gallina

Marco Uccellini

Aria decimaquarta sopra „La mia pedrina”

Marco Uccellini

Aria terzadecima sopra „Questa bella sirena”

Andrea Falconieri (ok. 1586 - 1656)

Passacalle

Tarquinio Merula

La Treccha

Girolamo Frescobaldi

Cento partite sopra pascalien

Andrea Falconieri

La Suava Melodia

Giovanni Battista Buonamente

Ballo del Gran Duca

Tarquinio Merula

Chiaccona

Salamone Rossi (ok. 1570 - 1630)

Sonata undecima sopra „La scatola degli agghi”

Girolamo Frescobaldi

Balletto terzo

Giovanni Battista Buonamente

Sonata quinta sopra „Por che noi rimena”

Andrea Falconieri

Folias

Marco Uccellini

Aria decimaquinta sopra „La Scatola dagli agghi”

Tarquinio Merula

La Dada

Maurizio Cazzati (1616 - 1678)

Capriccio sopra sette note

 

Koncert 4, godzina 23:00

 

Wykonawca:

Viva Biancaluna Biffi - śpiew, fidel

 

Program:

Fermate il Passo

Narodziny recytatywu na pograniczu poezji i muzyki, we Włoszech w początkach XVI wieku

Prolog

Tempus Fugit, w którym mówi się o uciekającym czasie i śmiertelnej naturze człowieka

Vui che passate qui, fermate il passo (Sonet, tekst: Serafino Aquilano)

(opracowanie Viva Biancaluna Biffi)

Paolo Scotti

O tempo, o ciel volubil che fuggendo (Sonet, tekst: Francesco Petrarca)

 

Akt I

 

miłość i spojrzenie - zachód Słońca

Se a mi che t’amo tanto doni morte (Strambotto)

Marchetto Cara (ok. 1475 – ok. 1525)

S’io sedo all’ombra Amor giù pone’l strale e l’arco (Sonet)

Philippus de Luprano (ok. 1470 – ok.1517)

Se m’è grato il tuo tornare, io’l so ben che giaccio in foco

Se per colpa del vostro altiero sdegno (Madrygał, tekst: Jacopo Sannazzaro)

(opracowanie Viva Biancaluna Biffi)

Francesco Varoter (ok. 1460 - 1502)

Nasce l’aspro mio tormento, donna mia sol per mirarte

Haimé, perché m’hai privo del tuo divino aspetto (Oda)

 

Akt II

miłość i pogarda - Noc

Hor che’l ciel e la terra e’l vento tace * (Sonet, tekst: Francesco Petrarca)

Bartolomeo Tromboncino (ok. 1470 – ok. 1535)

Non val acqua al mio gran foco

Dissimulare etiam sperasti, perfide (Wergiliusz, “Eneida”)

(opracowanie Viva Biancaluna Biffi)

Scopri, lingua, el mio martire, non tenir più el mal occulto

Io spero, e lo sperar cresce il tormento (Strambotto, tekst: Niccolò Machiavelli)

(opracowanie Gloria Moretti i Viva Biancaluna Biffi)

Nicolò Broco

Per servirte perdo i passi, donna, e’l tempo e la fatica

Marchetto Cara

Se de fede vengo a meno, prima tu de fe’ mancasti

 

Akt III

miłosne poddanie - Świt

O numquam pro re satis indignande Cupido (Owidiusz, “Miłostki”)

(opracowanie Gloria Moretti i Viva Biancaluna Biffi)

Marchetto Cara

Deh non più, deh non più mo’, non temer ch’io me sdegnasse

Antonius Patavus, Stringari

Son più matti a questo mondo (versione strumentale)

(opracowanie Viva Biancaluna Biffi)

Fammi quanto dispetto far mi sai (Rispetto, tekst: Angelo Poliziano)

(opracowanie Viva Biancaluna Biffi)

Marchetto Cara

Nasce la speme mia da un dolce riso (Capitolo Ternario)

Bartolomeo Tromboncino

Ostinato vo’ seguire la magnanima mia impresa

Epilog

Carpe Diem,

w którym mówi się o próżnej nadziei

Tu ne quaesieris, scire nefas (Horacy, Pieśń XI)

(oda łacińska deklamowana bez muzyki)

Marchetto Cara

Io non compro più speranza ché gli è falsa mercanzia

Francesco Varoter

Voi che passate qui, firmate il passo (Strambotto, tekst: Luigi Pulci)

  

5 - niedziela, 23 sierpnia 2009

 

Koncert 1, godzina 19:00

 

Wykonawca:

Allan Rasmussen - organy

 

Program:

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809 - 1847)

Sonata nr 5 D-dur op. 65/5

Preludium i Fuga G-dur op. 37/2

Preludium i Fuga d-moll op. 37/3

Andante in D dur (S64)

Sonata nr 4 B-dur op. 65/4

 

Koncert 2, godzina 20:00

 

Wykonawcy:

Alexis Kossenko - dyrygent

orkiestra Arte dei Suonatori

 

Program:

Jean-Philippe Rameau (1683 - 1764)

„Les Surprises de l’Amour”

Ouverture (l’Enlèvement d’Adonis)

Sommeil d’Endymion (l’Enlèvement d’Adonis)

Menuets dans le goût de vièle (Platée)

Air pour les Fleurs (les Indes galantes)

Pantomime (les Paladins)

Gavotte lente (les Paladins)

Menuet (les Paladins)

Air très gay (les Paladins)

Ouverture (l’Enlèvement d’Adonis – 2nde version)

Prélude pour Borée (les Boréades)

Air grave (Zoroastre)

Ritournelle (les Indes Galantes)

Ouverture (Pygmalion)

Menuets en musette (Acanthe et Céphise)

Air très vif (les Paladins)

Musette en rondeau (les Fêtes d’Hébé)

Contredanse en rondeau (les Boréades)

Ouverture (les Fêtes de l’Hymen et de l’Amour)

Air pour les Plaisirs (Dardanus)

Musette en rondeau (les Fêtes d’Hébé)

Tambourin en rondeau (les Fêtes d’Hébé)

Musette gracieuse (Platée)

Sarabande (les Fêtes de l’Hymen et de l’Amour)

Contredanse (les Fêtes de l’Hymen et de l’Amour)

Ritournelle (Hippolyte et Aricie)

Ouverture (les Boréades)

Prélude (Dardanus)

Air pour Zéphire (les Indes Galantes)

Rigaudons (Zoroastre)

Prélude (Dardanus)

Loure (Acanthe et Céphise)

Air de furie (Les Paladins)

Chaconne (le Temple de la Gloire)

Contredanse (le Temple de la Gloire)

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Ceny biletów na poszczególne dni:
normalne: 35 zł, ulgowe: 25 zł (dla młodzieży uczącej się)
(bilety są ważne na cały dzień).
Cena karnetu na cały festiwal:
normalne: 120 zł, ulgowe: 90 zł (dla młodzieży uczącej się).

Miejsca sprzedaży:
PARADYŻ (od 19 sierpnia): Furta Seminaryjna, Gościkowo 3,
tel. 068 381 10 21, 068 381 20 24.
ZIELONA GÓRA (od 1 do 16 sierpnia):

Sklep Muzyczny BUMTARARA, al. Niepodległości 8a (przy Galerii Ramzes)

tel. 068 324 47 51, e-mail: bumtarara@post.pl.
oraz na godzinę przed koncertami

Rezerwacja biletów i karnetów:
e-mail:
bumtarara@post.pl
tel. 0603 136 264

Paradyż znajduje się w miejscowości Gościkowo (woj. lubuskie) przy międzynarodowej drodze E65 (A3), ok.10 km na północ od Świebodzina (skrzyżowanie międzynarodowych dróg E 30 (A2) i E 65 (A3) i ok. 15 km na południe od Międzyrzecza. Osoby, które nie dysponują własnym środkiem transportu mogą dotrzeć tam autobusami PKS:
- ze Świebodzina, do którego łatwo dojechać pociągiem (z Poznania), bądz autobusem (z Zielonej Góry);
- bezpośrednio z Zielonej Góry bądz z Gorzowa Wielkopolskiego.

 

 

 

 

 


 

 Komentarze (0)  

SONDA
[15.09.2014]
Głosowanie zakończone
 

Copyright © 2004-2014 amb software | Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: amb software
Polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox.
...

Request served in 0.84 sec