Komunikat dotyczący plików cookies Niniejsza witryna internetowa, w celu zapewnienia Państwu odpowiedniej jakości usług, korzysta z plików cookies. Mogą również korzystać z nich współpracujące z nami instytucje i reklamodawcy. W przeglądarkach internetowych można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Pozostając w tym serwisie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookies.

x
  Strona główna     GALERIE     kontakt     Regulamin     mapa serwisu     powiadom o stronie     startuj z nami     drukuj stronę
Wersja językowa:  polski Deutsch
poniedziałek, 13 lipca 2020 13:42   Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Szukaj hoteli:

Data zameldowania

calendar

Data wymeldowania

calendar
Muzyka w raju 2011
Statystyki serwisu
obecnie gości: 32
odwiedziło nas: 50606199
liczba odsłon: 130333315
liczba stron: 5435
komentarzy: 61322
Ostatnio aktualizowane strony
 "Działania bojowe 1. Dywizji Pancernej gen. Maczka na Zachodzie"
 Spływ kajakowy Jakiś Tam
 Spływy kajakowe Mierzęcką Strugą
 Stadnina Bronków
 Jezioro Borek
 Rzeka Jakaś Tam
 Wspomnienia Sergiusza Jackowskiego
 HOTELE
 Hotel Jakiś Tam
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
 AKTUALNOŚCI
 Ciekawe miejsca
 Wirtualna wycieczka
 Trasa dojazdu
 Podziel się widokiem
 Muzyczne
 Kulturalne
 Sportowe
 Cykliczne
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
 KONOTOP
 GOŚCIM
 SYCOWICE
 RĄPICE
 SIERCZ
 BOBRÓWKO
 OPALEWO
 GMINA KOLSKO
 GĄDKÓW WIELKI
Strona główna «  KULTURA  «  Imprezy cykliczne  «  Muzyka w raju - Paradyż  «  Muzyka w raju 2011  
Muzyka w raju 2011

IX Edycja Festiwalu "Muzyka w Raju" w tym roku odbędzie się w dniach 19 - 28 sierpnia. Jak zawsze spotkamy się w Gościkowie - Paradyżu, gdzie zobaczymy "dawne instrumenty i nie-dawnych muzyków".

A oto szczegółowy program wydarzenia:

19.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawcy:
 
Les Ambassadeurs
 
Zefira Valova - skrzypce
 
Anneke Scott, Ursula Paludan Monberg - rogi
 
Georges Barthel, Manuel Granatiero - flety
 
Lidewei de Sterck, Katharina Andres - oboje
 
Monika Fischaleck - fagot
 
Alexis Kossenko - dyrygent
 
 
 
Program:
 
Koncert dla Augusta II Mocnego,

króla Polski i elektora saskiego
 
 
 
Antonio Vivaldi (1678 – 1741)
 
Concerto D-dur na skrzypce solo, 2 rogi, 2 obój, smyczki i basso continuo RV 562
 
Andante/Allegro, Grave, Allegro

 
 
Jan Dismas Zelenka (1679 – 1745)
 
Hypocondrie à 7 Concertanti na 2 oboje, fagot, smyczki i basso continuo ZWV 187
 
(…),  Allegro, Lentement
 
 
 
Johann David Heinichen (1683 – 1729)
 
Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 rogi, 2 oboje, 2 flety proste, 3 flety poprzeczne, smyczki i basso continuo Seibel 235
 
Vivace, Andante, Presto, (…), Allegro

--------
 
Jan Dismas Zelenka
 
Uwertura z oratorium "I penitenti al Sepolcro del Redentore"
 
Adagio, Andante ma non troppo, Adagio

Johann David Heinichen
 
Concerto F-dur na 2 rogi, 2 flety poprzeczne, orkiestrę i basso continuo Seibel 233
 
Allegro, Andante piutosto un poco allegro, Presto
 
 
 
Johann Georg Pisendel (1687 – 1755)
 
Sonata c-moll na smyczki, 2 oboje i fagot
 
Largo, Allegro

 
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
 
Concerto F-dur na skrzypce solo, 2 rogi, 2 flety poprzeczne, 2 oboje, fagot, smyczki i basso continuo
 
Presto, Corsicana, Allegrezza, Scherzo, Polacca

20.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 


 
Wykonawcy:
 
Les Ambassadeurs
 
Allan Rasmussen – klawesyn
 
Irma Niskanen, Isabelle Bania – skrzypce
 
Laurent Muller, Gabriel Bania – altówki
 
Marco Frezzato – wiolonczela
 
Vega Montero – kontrabas
 
Alexis Kossenko, Georges Barthel, Manuel Granatiero – flety
 
Anneke Scott, Ursula Paludan Monberg – rogi
 
Lidewei de Sterck – obój
 
 
 
Program:
 
Mozart w Londynie
 
 
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
 
Sonata B-moll na klawesyn z akompaniamentem fletu i wiolonczelę KV 15
 
Andante maestoso, Allegro grazioso
 
 
 
Joseph Haydn (1732 – 1809)
 
Trio londyńskie nr 1 C-dur na dwa flety i wiolonczelę Hob.IV:1
 
Allegro moderato, Andante, Presto
 
 
 
Johann Christian Bach (1735 – 1782)
 
Kwintet nr 4 Es-dur op.11 na flet, obój, skrzypce, altówkę i kontrabas
 
Andante, Menuetto, Allegro           

 
 
Wolfgang Amadeus Mozart
 
Concerto Es-dur nr 3 na klawesyn, 2 skrzypiec i basso KV 107, 3 (za J. Ch. Bachem)
 
Allegro, Rondeau

Carl Friedrich Abel (1756 – 1791)
 
Sonata triowa A-dur op. 9 nr 1 na skrzypce, wiolonczelę i basso

Moderato, Vivace
 
 
 
Joseph Haydn
 
Notturno C-dur na 2 flety, 2 skrzypiec, 2 altówki, 2 rogi, wiolonczelę i kontrabas Hob.II:32
 
Allegro moderato, Andante, Finale (molto vivace)
 
 
Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
 
Wykonawcy:
 
Bolette Roed - flety proste
 
Allan Rasmussen - klawesyn
 
 
 
Program:
 
Georg Friedrich Händel (1685 – 1759)
 
Sonata a-moll, HWV 362
 
Larghetto, Allegro, Adagio, Allegro

 
 
Suita nr 2 F-dur, HWV 427
 
Adagio, Allegro, Adagio, Fuga (allegro)
 
 
 
Sonata g-moll, HWV 360
 
Larghetto, Andante, Adagio, Presto

 
 
Chaconne G-dur, HWV 435

 
 
Sonata d-moll, HWV 367a
 
Largo, Vivace, Furioso, Adagio, Alla breve, Andante, A tempo di menuet
 
 
 
Sonata B-dur, HWV 377
 
Corrente, Adagio, Allegro

Koncert 3
 
ok. 22:00
 
 
 
Wykonawczynie:
 
AnPaPié
 
Alice Piérot – skrzypce
 
Fanny Paccoud – altówka
 
Elena Andreyev – wiolonczela
 
 
 
Program:
 
Franz Schubert (1797 – 1828)
 
Trio B-dur D.471 (fragment) (1816)
 
Allegro
 
 
 
Hyacinthe Jadin (1776 – 1800)
 
Trio F-dur nr 3 (1797)
 
Allegro
 
Menuet andante
 
Adagio
 
Rondeau allegretto
 
 
 
Ludwig van Beethoven (1779 – 1827)
 
Trio G-dur op. 9 nr 1 (1798)
 
Adagio. Allegro con brio
 
Adagio ma non tanto e cantabile
 
Scherzo: Allegro
 
Presto

 

21.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


Wykonawcy:
 
Les Ambassadeurs
 
Alexis Kossenko, Monika Fischaleck – flety proste
 
Georges Barthel, Manuel Granatiero – flety poprzeczne
 
Ursula Paludan Monberg, Anneke Scott - rogi
 
Lidewei de Sterck, Katharina Andres - oboje
 
Monika Fischalek - fagot
 
Barbara Altobello, Ivan Iliev - skrzypce
 
Laurent Muller, Gabriel Bania - altówki
 
Tom Pitt - wiolonczela
 
Vega Montero - kontrabas
 
Allan Rasmussen - klawesyn
 
 
 
Program:
 
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
 
Uwertura "La Chasse" F-dur na 2 oboje, 2 rogi i fagot TWV 55:F9
 
Ouverture, Passepieds I & II, Sarabande, Rigaudon, Le Plaisir
 
 
 
Johann Friedrich Fasch (1688 – 1758)
 
Kwartet F-dur na róg, obój d'amore, skrzypce i basso continuo FWV N:F3
 
Andante, Allegro, Andante, Allegro

 
 
Georg Philipp Telemann
 
Kwartet d-moll z "Musique de Table" na flet prosty, 2 flety poprzeczne i basso continuo TWV 42:d1
 
Andante, Vivace, Largo, Allegro

 
 
Christian Petzold (1677 – 1733)
 
Trio F-dur na róg, skrzypce i basso continuo
 
Allegro, Adagio, Allegro
 
 
 
Georg Philipp Telemann
Concerto B-dur na 2 flety proste, 2 oboje, skrzypce, 2 altówki i basso continuo TWV 54:B2
Andante, Presto, Cantabile, Allegro

Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
Wykonawcy:
 
Armando Illario - śpiew, akordeon, perkusja
 
Simone Mongelli - perkusja, drumla, śpiew
 
 
 
Program:
 
Siedem świętych dziewic
 
Ludowa pobożność w Campanii
 
 
 
Wejście na Montevergine
 
 
 
Madonna della Grazia
 
 
 
Świąteczny różaniec femminielli
 
 
 
Tromba Montemaranese
 
 
 
Giuglianese
 
 
 
Śpiew religijny do Madonny dell'Arco        

 
 
Paganese
 
 
 
Madonna lu Gioverì Santo
 
 
 
Tammurriata z Somma Vesuviana
 
 
 
Rosamarina dla Świętego Michała

 
 
Pieśń dla Madonny dei Bagni
 
 
 
Musica dei Morti - Pastellessa świętego Antoniego Abate
 
 
 
Świąteczna Tarantella z Montemarano
Pieśń dla Madonna Avvocata
 
 
 
Tarantella dla Madonny del Carmine
 
 
 
Poranna pieśń dla Matki Boskiej
 
 
 
Tammurriata dla Matki boskiej
 
 
 
Sonata dla świętej Marii del Monte
 
 
 
Pożegnanie z Montevergine

 

Koncert 3
 
ok. 22:00
 
 
 
Wykonawcy:
 
Alexis Kossenko – flet poprzeczny
 
Georges Barthel – flet poprzeczny
 
 
 
Program:
 
A due flauti senza basso
 
 
 
Georg Philipp Telemann (1681 – 1767)
 
Duetto V B-dur
 
Moderato, Presto, Amoroso, Presto
 
 
 
Wilhelm Friedemann Bach (1710 – 1784)
 
Sonata III Es-dur
 
Allegro, Adagio ma non molto, Presto
 
 
 
Georg Philipp Telemann
 
Duetto II c-moll
 
Grave, Allegretto, Larghetto, Vivace
 
 
 
Wilhelm Friedemann Bach
 
Sonata I e-moll
 
Allegro, Larghetto, Vivace
 
 
 
Georg Philipp Telemann
 
Sonata e-moll
 
Piacevole, Andante, Scherzando
 
 
 
Wilhelm Friedemann Bach
 
Sonata VI f-moll
 
Un poco allegro, Largo, Vivace

 
 
22.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawcy:
 
AnPaPié
 
Alice Piérot – skrzypce
 
Fanny Paccoud – altówka
 
Elena Andreyev - wiolonczela
 
Anneke Scott – róg
 
Katerina Anders - obój
 
Georges Barthel – flet traverso
 
Laurent Muller – altówka
 
 
 
Program:
 
Muzyka kameralna z instrumentami dętymi w roli głównej
 
 
 
Joseph Haydn (1732 – 1809)
 Trio londyńskie nr 1 C-dur na 2 flety i wiolonczelę Hob.IV:1
 Allegro moderato - Andante - Finale
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
 
Kwartet G-dur na flet i smyczki KV 285a
 Andante - Tempo di menuetto
 
 
 
Joseph Haydn
Trio londyńskie nr 3 G-dur na dwa flety i wiolonczelę Hob.IV:3
 Spiritoso - Andante - Allegro
 


Wolfgang Amadeus Mozart
Kwartet A-dur na flet i smyczki KV 298
 Temat i 4 wariacje - Menuetto - Rondeaux (allegretto grazioso, ma non troppo, pero non troppo adagio, cosi-cosi-con molto garbo ed espressione)
-------
 
Wolfgang Amadeus Mozart
Sonata B-dur na fagot i wiolonczelę K 292
 Allegro - Andante - Rondo
 

Wolfgang Amadeus Mozart
Kwintet A-dur na róg i smyczki KV 407
(Allegro) - Andante - Allegro

Koncert 2
 
ok. 21:15
 
 
 
Wykonawca:
 
Bolette Roed – flety proste
 
 
 
Program:
 
Koncert pełen tajemnic 1

Koncert 3
 
ok. 22.30
 
 
 
Wykonawcy:
 
Allan Rasmussen - klawesyn
 
Andreas Borregaard - akordeon
 
 
 
Program:
 
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
 
Wariacje Goldbergowskie, BWV 988
 
 
23.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawcy:
 
Zefira Valova – skrzypce
 
Tom Pitt – wiolonczela
 
Allan Rasmussen – klawesyn
 
 
 
Program:
 
Johann Paul von Westhoff (1656 – 1705)
 
Sonata d-moll nr 3 (Drezno, 1694)
 
Grave, Largo, Imitatione delle Campane, Adagio, Allegro
 
 
 
Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)              

Sonata e-moll na skrzypce i basso continuo BWV 1023
 
(...), Adagio ma non tanto, Allemanda, Gigue

 
 
Johann Sebastian Bach (1685-1750)                 

Praeludium & Fuge B-dur BWV 866
 
 
 
Johann Georg Pisendel (1687 – 1755)              

Sonata a-moll na skrzypce solo
 
(...), Allegro, Giga

 
 
Franz Benda (1709 – 1786)                               

Sonata c-moll na skrzypce i basso continuo
 
Adagio un poco andante, Allegro, Presto

 
 
Johann Sebastian Bach (1685-1750)                 

Praeludium & Fuge D-dur BWV 874
 
 
 
Johann Georg Pisendel                                      

Sonata D-dur na skrzypce i basso continuo
 
Andante, Presto, Cantabile, Allegro

Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
Wykonawcy:
 
La Morra
 
Eve Kopli - śpiew
 
Hanna Järveläinen - śpiew
 
Javier Robledano Cabrera – śpiew
 
Elizabeth Rumsey - fidel
 
Corina Marti - flety proste, clavisimbalum
 
Michał Gondko - lutnia, giterna
 
 
 
Program:
 
Johannes Ciconia, In Mundo famosissimus Musicus
 
 
 
I. Preludium: Na północ od Alp
 
 
 
Anonim
 
Adieu vos di (anonim, NL-Uu 37 fol. 20v / F-CH 564, fol. 47) (utwór instrumentalny)
 
 
 
 
 
II. Rzym: Modlitwa o pokój
 
 
 
Johannes Ciconia (ok. 1370 – 1412)
 
Gloria "Suscipe trinitas"
 
 
 
 
 
III. Pavia: W towarzystwie Marsa
 
 
 
Johannes Ciconia
 
Sus une fontayne
 
Una Panthera in conpagnia de Marte
 
 
 
IV. Interludium: Myśliwy i ofiara
 
 
 
Johannes Ciconia
 
I cani sono fuora (utwór instrumentalny; diminucje: M. Gondko)
 
 
 
 
 
V. Padwa: Na triumfalnym wozie
Johannes Ciconia
 
Per quella strada lactea del cielo
 
 
 
 
 
VI. Interludium miłosne
 
 
 
Johannes Ciconia
 
La fiamma del to amor
 
Chi vole amar (utwór instrumentalny)
 
Aler m'en veus en strangne partie
 
 
 
 
 
VII. Padwa: Młodzi studenci i bezlitosne damy
 
 
 
Johannes Ciconia
 
O rosa bella
 
 
 
Anonim
 
(utwór instrumentalny bez tytułu) (anonim, I-FAc 117, fol. 93r)
 
 
 
Johannes Ciconia
 
Ligiadra donna
 
 
 
Anonim
 
(utwór instrumentalny bez tytułu) (anonim, I-FAc 117, fol. 94v)
 
 
 
 
 
VIII. Postludium: Pod obroną Dziewicy

 
 
Arnoldus de Lantins (? – 1432)
 
In tua memoria
 
 
 
Anonim
 
Amen (anonim, I-FAc 117, fol. 92v)

 

Koncert 3
 
ok. 22:00
 
 
Wykonawcy:
 
Alpha
 
Bolette Roed - flety proste
 
Peter Navarro-Alonso - saksofony
 
David Hildebrandt - instrumenty prekusyjne
 
 
 
Program:
 
Improwizacje część I (akustyczna)

 

24.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawca:
 
Andreas Borregaard - akordeon
 
 
 
Program:
 
Dietrich Buxtehude (ok. 1637 – 1707)
 
Chaconne c-moll
 
 
 
William Byrd (ok. 1540 – 1623)
 
First Pavane
 
Galliard for the first Pavane
 
 
 
Jean-Philippe Rameau (1683 – 1764)
 
Les Cyclopes
 
L’entretien des Muses                      

La Poule
 
Les Sauvages
 
 
 
Domenico Scarlatti (1685 – 1757)
 
Sonata K 318
 
Sonata K 448
 
 
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
 
Andante F-dur          

 
 
César Franck (1822 – 1890)
 
Pastorale E-dur


Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
Wykonawcy:
 
Allan Rasmussen  - klawesyn, organy
Bolette Roed - flet prosty
 


Program:
 Jan Pieterszoon Sweelinck (1562 – 1621)
 Fantasia super Ut Re Mi Fa Sol La
 
Jacob van Eyck (ok. 1590 – 1657)
 Doen Daphne d'over schoone Maeght
 
Jan Pieterszoon Sweelinck
 Unter een Linde groen
 Fantasia chromatica
 
Giovanni Paolo Cima (1570 – ok. 1622)
 Sonata I
 
Girolamo Frescobaldi (1583 – 1643)
 Toccata ottava
 Capriccio sopra la Bassa Fiamenga
 Canzona detta la Bernardinia
 Partite sopra l'aria della Romanesca
 
Dario Castello (1590 – ok. 1658)
Sonata seconda (libro II)


Koncert 3
 
ok. 22:00
 
 
 
Wykonawca:
 
Peter Navarro-Alonso - saksofony, live electronics
 
 
 
Program:
 
Imágenes de la Virgen
 
 de la Soledad
 
de las Angustias
 
de los Dolores
 
Estrella Matutina
 
Totus Tuus

 

25.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawcy:
 
Les Ambassadeurs
 
Zefira Valova, Barbara Altobello, Ivan Iliev - skrzypce
 
Georges Barthel, Manuel Granatiero – flety traverso
 
Marco Frezzato - wiolonczela
 
Alexis Kossenko - dyrygent
 
 
 
Program:
 
Podróże Wolfganga Amadeusza
 
 
 
Johann Adolf Hasse (1699-1783)
 
La Zenobia (uwertura)
 
Allegro assai
 
 
 
Johann Christian Bach (1735-1782)
 
Sinfonia Concertante G-dur na dwoje skrzypiec, wiolonczelę, flet i orkiestrę
 
Allegro spiritoso, Andante, Allegro

 
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) & Leopold Mozart
 
Galimathias Musicum (quolibet) KV 32

 
 
Jean-Philippe Rameau (1783-1764)
 
Suita z oper Les Paladins & Les Boréades
 
Ouverture, Loure, Pantomime,  Entrée de Polymnie (Les Boréades)
 
 
 
------------------------
 
 
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
 
La Finta Semplice KV 51 (uwertura)
 
Molto allegro, Andante, Molto allegro

Christoph Willibald von Gluck (1714-1787)
 
Ipermestra (ouverture)
 
Allegro, Andante, Presto

 
 
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)
 
Adagio E-dur KV 261 na skrzypce i orkiestrę
 
 
 
Christoph Willibald von Gluck (1714-1787)
 
Ballet des ombres heureuses (z opery Orphée et Eurydice)
 
Moderato & Finale (danse des Furies) (z baletu Don Juan, ou le Festin de Pierre)

 

Koncert 2
 
ok. 21:15
 
 
 
Wykonawca:
 
Corina Marti - clavisimbalum, flety proste
 
 
 
Program:
 
„I dolci fiori”
 
Muzyka instrumentalna późnego trecenta
 
 
 
Anonim
 
Kyrie
 
 
 
Antonio Zacara da Teramo (ok. 1350/60 – po 1413), opr. Anonim
 
Un fior gentil
 
 
 
_____
 
 
 
Guillaume de Machaut (1300-1377)
 
Dame, vostre doulz viaire
 
 
 
Anonim
 
Saltarello
 
 
 
______
 
 
 
Anonim
 
Ave maris stella
 
 
 
Don Paolo da Firenze (ok. 1355 – po 1436), opr. C. Marti
 
Era Venus
 
 
 
Anonim
 
Indescort
 
 
 
_____
 
 
 
Anonim
 
In pro
 
______

Anonim
 
Gloria
 
______
 
 
 
Anonim
 
Saltarello
 
________
 
 
 
 Anonim
 
Benedicamus domino
 
 
 
Anonim
 
(utwór bez tytułu)
 
 
 
Bartolino da Padova (tworzył ok. 1365 – 1405), opr. Anonim
 
La dolce sere
 
 
 
Anonim
 
Amen
 
 
 
Źródła:
 
GB-Lbl Add 29987 (Kodeks Londyński)
 
I-FAc 117 (Kodeks Faenza)
 
 
Koncert 3
 
ok. 22:30
 
 
Wykonawcy:
 
Simone Mongelli - instrumenty perkusyjne, drumla
 
Armando Illario - instrumenty klawiszowe, śpiew, instrumenty perkusyjne
 
 
 
Program:
 
Radices
 
Radical music
 
 
 
(“Radices” po włosku “korzenie”; gra słów łączy włoską muzykę tradycyjną z muzyką radykalną w tym sensie, że jest to muzyka w pełni improwizowana, odrywająca się właśnie od korzeni, ale jednocześnie czerpiąca z nich inspirację)
 
 
 
 Aremu Rindineddha (tradycja ustna, Puglia)
 
 
 
 Lu rusciu te lu Mare (tradycja ustna, Calabria)        

 
 
 Madonna della Grazia (tradycja ustna, Campania)
 
 
 
 'O cunto 'e Masaniello (tradycja ustna, Campania)
 
 
 
 Orio to Fengo (tradycja ustna, Puglia)
 
 
 
 Alla potatora (tradycja ustna, Campania)
 
 
 
 Ninna Nanna (tradycja ustna, Puglia)          

 
 
 A Nova (tradycja ustna, Calabria)
 
 
 
Angelarè (tradycja ustna, Campania)

 

26.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 
 
Wykonawcy:
 
Andreas Borregaard - akordeon
 
Armando Illario - akordeon
 
 
 
Program:
 
Koncert pełen tajemnic 2
 
 
 
 
 
Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
 
Wykonawcy:
 
La Morra
 
Eve Kopli - śpiew
 
Hanna Järveläinen - śpiew
 
Javier Robledano Cabrera - śpiew
 
Elizabeth Rumsey - fidel
 
Corina Marti - flety proste, clavisimbalum
 
Michał Gondko - lutnia, giterna
 
 
 
Program:
 
Immagini del Trecento
 
 
 
I. Biczownicy z Cortony
 
 
 
Laudario di Cortona
 
Venite a laudare
 
 
 
II. Ogród księcia
 
 
 
Jacopo da Bologna (1340 – ok. 1386)
 
Aquila altera - Creatura gentil - Uccel di Dio
Gherardello da Firenze (1320/5 – 1362/3)
 
Per non far lietto       

 
 
Jacopo da Bologna
 
Quando vegg'io rinovellar i fiore

 
 
Anonim
 
Saltarello
 
 
 
Filipotto da Caserta (1360 – 1435)
 
En attendant souffrir m'estuet

 
 
Jacopo da Bologna
 
Sotto l'imperio del posente prinçe
 
 
 
III. Kazanie dla ptaków
 
 
 
Laudario di Cortona
 
Laudar vollio per amore lo primer frate minore
 
 
 
IV. Na zielonej łące
 
 
 
Francesco Landini (ok. 1325 – 1397)
 
L‘alma mie piange

 
 
Anonim, Codex Faenza
 
Utwór bez tytułu
 
 
 
Francesco Landini
 
Ecco la primavera
 
 
 
rekonstrukcja: M. Gondko
 
Chançonetta tedescha
 
 
 
Johannes Ciconia (ok. 1370 – 1412)
 
Merçe o morte
 
 
 
Jacopo da Bologna
 
In verde prato
V. Madonna z Orsanmichele
 
 
 
Laudario Magliabecchiano
 
Vergine donzella imperadrice


Koncert 3
 
ok. 22:00
 
 
 
Wykonawcy:
 
Alpha
 
Bolette Roed - flety proste
 
Peter Navarro-Alonso – saksofony, live electronics
 
David Hildebrandt - instrumenty prekusyjne
 
 
 
Program:
 
Improwizacje część II (elektro-akustyczne)

 

27.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawca:
 
Allan Rasmussen - klawesyn
 
 
 
Program:

Johann Sebastian Bach (1685 – 1750)
 
 
 
Fragmenty z "Clavierübung III"
 (utwory manuałowe):
 
Kyrie, Gott Vater in Ewigkeit, BWV 669
 Christe, aller Welt Trost, BWV 670
 Kyrie, Gott heiliger Geist, BWV 671
 Allein Gott in der Höh sei Her, BWV 675
 Fughetta super Dies sind die heiligen zehen Gebot, BWV 679
 Fughetta super Wir gläuben all an einen Gott, BWV 681
 Vater unser im Himmelreich, BWV 683
 Christ, unser Herr, zum Jordan kam, BWV 685
 Aus tiefer Not schrei ich zu dir, BWV 687
 Fuga super Jesus Christus, unser Heiland, BWV 689
 Duetto I e-moll, BWV 802
 Duetto II F-dur, BWV 803
 Duetto III G-dur, BWV 804
 Duetto IV a-moll, BWV 805
 
Partita nr 1 B-dur, BWV 825 (z "Clavierübung I”)
 Præludium

Allemande
 
Corrente
 
Sarabande
 
Menuet I/II
 
Giga

 

Koncert 2
 
ok. 20:30
 
 
 
Wykonawcy:
 
Armando Illario - śpiew, klawesyn
 
Simone Mongelli - instrumenty perkusyjne, drumla
 
 
 
Program:
 
Muzyka w Królestwie Neapolu
 
Muzyka artystyczna i tradycja ustna
 
 
 
Anonim (XVI w.)
 
Vintitré li fronne
 
 
 
Giovanni Domenico da Nola (1510/20 – 1592)                   

Una Lampuca ho visto
 
Anonim – S. Rosa (?)                                   

Michelemmà
 
 
 
Anonim,  (J. De Colonia, 1537)                   

Deh quanno ti veggio
 
 
 
Giovan Leonardo Primavera (ok. 1540/45 – po 1585)                    

Tre donne belle
 
 
 
Anonim,  (Kircher 1650)                              

Antidotum Tarantulae
 
 
 
Anonim (XVI w.)                                         

Si li fimmene
 
 
 
Leonardo Vinci (1696? – 1730)                   

Vurria addivintare suricillo
 
 
 
Anonim,  (J. De Colonia, 1537)                   

Sia maledetta l'acqua
 
 
 
Anonim (tradycja ustna)                                          

Cicerinella
 
 Bernardo Pasquini (1637 – 1710)                                                    

A Calascione
 
 
 
Anonim (XVII w.)                                       

Li ffigliole
 
 
 
Anonim  (G.B. Basile, Gardano 1567)         

Vurria ca fosse ciaula
 
 
 
Anonim (tradycja ustna)                               

La 'ndrezzata
 
 
 
Źródła:
 
Giovanni Domenico da Nola, Canzoni villanelle, 1541
 
J. De Colonia, Canzoni villanesche alla napolitana, 1537
 
Io. Leonardo Primavera, Il primo libro de' canzoni napolitane a tre voci, 1565
 
A. Kircher, Musurgia Universalis, 1650
 
Leonardo Vinci, Li zite 'ngalera, Commedia per Musica, 1722
 
Bernardo Pasquini, MS 2431
 
A. Gardano, Il terzo libro delle villotte alla napolitana a tre, 1567
 
 
Koncert 3
 
ok. 21:30
 
 
 
Wykonawcy:
 
Alpha
 
Bolette Roed - flety proste
 
Peter Navarro-Alonso - saksofony
 
David Hildebrandt - instrumenty prekusyjne
 
 
 
Program:
 
Alpha World
 
 
 
Utwory anonimowe (opr. Alpha)           

Suita średniowieczna
 
Petrone, La Rotta, Laudamus
 
 
 
Utwory anonimowe (opr. Alpha)
 
Suita klezmerska
 
Reb dovidls nign, Fun Tashlikh, Eden
 
 
 
Utwory anonimowe (opr. Alpha)
 
Suita kaukaska
 
Kele kele, Movedit tkvanes vtse, haberban, aravot luso
 
 
 
Utwory anonimowe (opr. Alpha)
 
Syriah
 
 
 
Utwory anonimowe (opr. Alpha)
 
Suita szwedzka
 
Oklahoma, Omas ludvig, Aivoton

 

28.08.2011 r.

Koncert 1
 
19:00
 
 


 
Wykonawcy:
 
Les Ambassadeurs
 
Manuel Granatiero -  flety traverso
 
Zefira Valova, Barbara Altobello - skrzypce
 
Tom Pitt - wiolonczela
 
Alexis Kossenko, flet traverso, dyrygent
 
 
 
Program:
 
Niemcy we władzy muzyki francuskiej
 
 
 
Jean-Baptiste Lully (1632 – 1687)
 
Suita złożona z utworów pochodzących z oper Atys (*), le Triomphe de l'Amour (**), Divertissement de Sceaux (***), Alceste (****)
 
Ouverture (*), Ritournelle pour Diane (**), Entrée pour les Vents (**), Prélude pour l'Amour (**), Gavotte (*), Entrée des Songes (**), Air triste (*), Sommeil (*), La pompe funèbre (****), Air  (*), Passepieds 1 & 2  (***), Chaconne  (***)
 
 
 
Jan Dismas Zelenka (1679 – 1745)
 
Ouverture à 7 Concertanti ZWV 188 F-dur na dwa oboje, fagot smyczki i basso continuo

Ouverture, Aria, Siciliano
 
 
 
Jean-Féry Rebel (1666-1747)
 
Les Caractères de la Danse
 
Prélude. Courante, Menuet, Bourrée, Chaconne, Sarabande, Gigue, Rigaudons, Passepied, Gavotte, Sonate, Loure, Musette, Sonate
--------
 
 
 
André Campra (1760-1744), Jean-Joseph Mouret (1682 – 1738), Marin Marais (1656 – 1728)
 
Suita złożona z utworów pochodzących z oper L'Europe Galante (*), Aréthuse (**), Tancrède (***), Idoménée (****), Le Triomphe de Thalie (Mouret), Alcyone (Marais)
 
Ouverture (*), Menuets (*), Air (Mouret), Tempête (Marais), Air des Ombres heureuses (**), Grand Air (***), Chaconne (****)
 
 
 
Georg Philipp Telemann (1681 –17 67)
 
Ouverture e-moll z cyklu “Tafelmusil” na dwa flety, dwoje skrzypiec, wiolonczelę i smyczki
 
Ouverture,  Rondeau, Passepied, Air, Réjouissance

 
 
Johann Georg Pisendel (1687-1755)
 
Imitation des Caractères de la danse
 
Loure, Rigaudon, Canarie, Bourrée, Musette, Passepied, Polonoise, Concertino

 
 
Georg Philipp Telemann
 
Conclusion e-moll ze zbioru "Tafelmusik"

 

Koncert 2
 
ok. 21:30
 
 
 
Wykonawca:
 
David Hildebrandt - instrumenty perkusyjne
 
 
 
Program:
 
Koncert pełen tajemnic 3

 

Więcej informacji o wydarzeniu, znajdą Państwo na www.muzykawraju.pl

















 
 

 




 Komentarze (0)  

SONDA
[15.09.2014]
Głosowanie zakończone
 

Copyright © 2004-2014 amb software | Wszelkie prawa zastrzeżone | Wykonanie: amb software
Polecamy przeglądarkę Mozilla Firefox.
...

Request served in 0.90 sec