Przystań Tu w Cigacicach

Opis

Odra - piękne krajobrazy, spacery galarami, romantyczne scenerie, łódki, kajaki, żaglówki, ale też imprezy muzyczne, ogniska, wędkowanie. To wszystko oferuje cudowne miejsce, nazwane przez braci "Przystań Tu". Nazwa ta jest zachętą do tego, by zatrzymać się właśnie tutaj, po to by przystanąć, odpocząć, zjeść coś pysznego oraz podziwiać nadodrzańskie widoki.

Przystań Tu mieści się w porcie Cigacice i doskonale opisują ją trzy słowa - bar, rzeka, relaks. Drewniana konstrukcja położona pośród trzcin jest niezwykle klimatowa. Turyści oraz stali bywalcy bardzo cenią sobie tutejsze nietuzinkowe jedzenie. Otoczenie sprzyja zresztą zaostrzaniu apetytu. Słońce i woda wyciągają energię. Szczególnie po spacerze galarami.

Galar to dawny polski, rzeczny statek wiosłowy używany do jednorazowego transportu towarów w dół rzeki. Dzisiejsze spacery galarami odbywają się głównie na rzece Odra oraz Obrzyca. Turyści mogą wybrać długość trasy i podziwiać niesamowite widoki oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat nadodrzańskiej przyrody. Na wzgórzach okalających obydwie rzeki znajdują się winnice, które również warto zwiedzić.  Jeśli dopisze nam szczęście, nad Odrą spotkamy m.in. gniazdujące tu czaple lub bociany.

Przystań Tu to także niesamowita muzyka oraz wiele imprez i koncertów. Latem życie towarzyskie kwitnie tutaj najbardziej. Goście chwalą także tutejszą kuchnię, również dlatego, że jest zdrowa. Zdrowe desery, które nie pójdą w biodra? To tylko Tu drogie Panie. Spożywanie posiłku w wyjątkowym otoczeniu, jakie zapewnia Przystań Tu, przy dużych drewnianych stołach, w otoczeniu szumiących trzcin i z widokiem na rzekę, zachwyci każdego swoją nietuzinkowością.

Choć w okresie jesiennym Przystań Tu została zalana, mamy szczerą nadzieję, że wiosną i latem powróci ona do świetności, dzięki czemu nadal będzie można cieszyć się tutaj wyjątkowym klimatem.