Winiarnia Bachus

Opis

Tradycja wyszynku zielonogórskich win w podziemiach miejskiego ratusza sięga XVI wieku. Także po wojnie, lokalnych win można było spróbować w winiarni Bachus, która funkcjonowała w zabytkowej piwnicy. Do tej pięknej tradycji nawiązuje restauracja Bachus otworzona na Starym Rynku w sierpniu 2015 roku przez braci Adama i Aleksandra Kremerów.

Kilka schodów w dół, pod witrażem z Bachusem i wchodzi się do piwnicy, sklepionej ceglanymi łukami. W surowej bo gotyckiej scenerii, kilkanaście stolików, a w karcie win, wina lubuskie. Atmosfera lokalu wprowadza nas w klimat dawnej winiarskiej tradycji, w czasy, kiedy nieomal na każdym pagórku otaczającym miasto rosły winogrona, a wino w latach urodzajów lało się strumieniami. Jak smakują lubuskie wina z winnic m. in.: Kinga, Miłosz, Saint Vincent i Stara Winna Góra trzeba przekonać się samemu.

Rodzina Kremerów od lat handluje winem, od 1997 roku, w zaułku przy ul. Kupieckiej działa ich sklep „Wina Świata”. Wśród setek gatunków światowych win, na pierwszym miejscu, tuż przy wejściu znajdziemy lokalne wina z popularnych winnic. Tu nie dosyć, że można wino kupić, to jeszcze można, a nawet wypada, pogawędzić o winach, a właściciel ze znawstwem opowie o ich zaletach i doradzi je odpowiednio dobrać do różnych potraw.

źródło: https://www.szlakwinaimiodu.pl/pl/winiarnia-bachus

Winiarnia Bachus

Stary Rynek 1
65-001 Zielona Góra