Przedstawiamy Top 3 pola golfowe naszego regionu

Lubuskie pola golfowe zachwycają różnorodnymi krajobrazami i są tak zróżnicowane jak nasz piękny region: znajdziesz je między lasami, wrzosowiskami, jeziorami, w środku rezerwatów przyrody lub bezpośrednio nad rzeką. W zależności od lokalizacji możesz zaobserwować dzikie ptaki, jelenie lub inne nieśmiałe dzikie zwierzęta - a co może być lepszego od uderzenia kilku piłek w sennej scenerii o wschodzie słońca i porannej rosie?

Gra w golfa wygląda na pierwszy rzut oka na spokojny spacer, jest to jednak bardzo mylne wrażenie: na 18-dołkowej rundzie jesteśmy w drodze przez około cztery godziny i pokonujemy nawet do 8,5 kilometra. Taka "runda" na polu golfowym wzmacnia mięśnie, psychikę oraz układ odpornościowy.

Lubuskie kluby golfowe mają 9- lub 18-dołkowe pola o różnych poziomach trudności, które są odpowiednie również dla początkujących. Kto wie, może któryś z urlopowiczów odkryje swoje zamiłowanie do golfa właśnie na jednym z naszych lubuskich pól golfowych?

Większość obiektów zatrudnia profesjonalnych trenerów, a w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się nie tylko specjalistyczne sklepy, ale także kawiarnie, restauracje, zintegrowany hotel golfowy lub domy wakacyjne.

Zapraszamy do przeglądu 3 pięknych pól golfowych w naszym regionie. 

1. Pole Golfowe Zawarcie

Otulone rzeką Wartą, pole golfowe Zawarcie jest usytuowane na obrzeżach Gorzowa Wlkp. Wyrzeźbienie w pięknym, naturalnym krajobrazie, otaczająca zieleń oraz czyste powietrze sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla sportu i wypoczynku. Cały obiekt stanowi idealny teren do kompleksowego treningu golfa dla początkujących i zaawansowanych.

9-dołkowe pole golfowe Zawarcie znajduje się w samym sercu Gorzowa Wielkopolskiego, zaraz za stadionem żużlowym w pięknej scenerii nad rzeką Warta. Można na nim grać przez siedem dni w tygodniu, bez zbędnej walki o "tee time"! Widoki na panoramę miasta oraz spokojnie płynącą Wartę, tworzą niezapomniane chwile na północy naszego pięknego województwa.

Obiekt pełni funkcję ośrodka szkoleniowego, dzięki utworzeniu Akademii Golfa dla dzieci i młodzieży. Publiczny charakter obiektu sprawia, że jego oferta jest ogólnodostępna dla szerszego grona odbiorców, niż jest to możliwe w przypadku klubów prywatnych. Wystarczy odrobina chęci i czasu, aby spróbować swoich sił na strzelnicy lub polu golfowym.

Głównym celem jaki przyświecał inwestorowi, czyli Zakładowi Utylizacji Odpadów Sp. z o. o. w Gorzowie Wlkp. była rekultywacja składowiska w kierunku utworzenia terenów rekreacyjnych. Tak zrodził się pomysł budowy 9-dołkowego pola golfowego dla mieszkańców Gorzowa Wlkp. i gości spoza miasta. Obok pola powstał również Driving Range z zadaszonymi i oświetlonymi stanowiskami, putt & chip area, oraz budynek klubowy.

2. Kalinowe Pola

To zapewne pobliski las i ochrona okolicznych jezior, które sprzyjają doskonałemu utrzymaniu pola golfowego Kalinowe Pola oraz klimat „zielonego raju” z urokiem parkowego krajobrazu wkomponowanego w pole golfowe, sprawia, że gra od dołka do dołka jest czystą przyjemnością. Klub zachwyca również harmonią, milą atmosferą i gościnnością.

W 2010 roku, 12 kilometrów od Świebodzina, w miejscowości Kalinowo powstało 18-dołkowe pole golfowe, które ma być dostępne i przystępne dla wszystkich. Na 75 hektarach utworzono pole, które przyciąga amatorów golfa nie tylko urodą i przyjazną atmosferą lecz również atrakcyjną ceną. Położone wśród pięknych terenów leśnych i w sąsiedztwie j. Niesłysz pozwala na spędzenie aktywnie czasu w przepięknej lubuskiej scenerii.

"Kalinowe Pola to pole typu „parkland”. Zaprojektowano je, aby było wyzwaniem dla zaawansowanych golfistów, grających z białych tee, a równocześnie łagodne i ciekawe dla graczy początkujących, startujących z żółtych. Bardzo łatwo jest zaprojektować „ trudne pole golfowe” z wąskimi fairwayami, setkami bunkrów, dużą ilością wody i o 8 000 metrów długości, ale nie w tym rzecz. Pole powinno być wyzwaniem dla większości graczy, ale nie może zniechęcać. Takie właśnie pole udało nam się stworzyć oraz zbudować wokół niego cały kompleks z zadaszonym i oświetlonym driving rangem, oświetloną 6 dołkową akademią, hotelem, restauracją i salą konferencyjną. Śmiało możemy powiedzieć, że golfiści nudzić się nigdy tutaj nie będą, a inni odwiedzający np. uczestnicy eventów firmowych szybko dostrzegą i doświadczą atrakcyjnych walorów tego miejsca."

Bliskość ze skrzyżowaniem autostrady A2 i drogi ekspresowej S3 to również niewątpliwy atut lokalizacji Kalinowego Pola.

3. Przytok Golf & Resort

Klub położony jest niedaleko płynącej tędy rzeki Odry, w środku najbardziej zalesionego regionu w Polsce, a tym samym w klasycznej okolicy rekreacyjnej Zielonej Góry. Tu gra się w golfa w otoczeniu dziewiczej przyrody, z dala od zgiełku i hałasu. Całe Pole doskonale komponuje się z urzekającym krajobrazem. To prawdziwie rodzinny teren, otoczony przepięknymi lasami.

Pole Przytok Golf & Resort położone jest 12 kilometrów od centrum Zielonej Góry na niezwykle malowniczych terenach w miejscowości Przytok. Doskonała lokalizacja zapewnia dogodny dojazd, zarówno golfistom z Polski, jak i zagranicy. Architekt, Austriak Hans George Eckhardt, w pełni wykorzystał potencjał polodowcowego terenu i idealnie wkomponował pole w miejscowy krajobraz, otoczony granicą lasu. Niezwykłego uroku dodają liczne wzniesienia oraz sztucznie ukształtowane stawy.

Klubowiczem Przytok Golf Club może zostać każdy. Filozofia klubu opiera się na prostej zasadzie – "Klubowicz to osoba, która utożsamia się z naszą społecznością. Nie musisz być świetnym graczem, by zostać naszym Klubowiczem – członkostwo bowiem to nie karnet na grę, ale pewien styl bycia i działania. Ważne dla nas jest to, czy będziesz dumny z przynależności do naszego Klubu, a także, czy będziesz godnie go reprezentował i chętnie uczestniczył w jego życiu."

Dzięki niestrudzonej pracy wykwalifikowanego personelu oraz nowoczesnym rozwiązaniom technicznym i maszynom (m.in.: sterowany komputerowo system nawadniający, maszyny do utrzymania trawy), pole zapewnia doskonałe warunki do gry, zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom.

Zobacz również