Top 5 Pałaców na niezapomniany nocleg w Lubuskiem

Potrzebujesz oryginalnego pomysłu na nocleg? Możesz spędzić romantyczny, leniwy lub aktywny weekend w Zamku, Pałacu, czy Dworku. Poznaj 5 niezwykłych miejsc na nocleg w Lubuskiem.

Rezydencja Janków

Ponad 100-letnia willa, otoczona pięknym parkiem, usytuowana w malowniczo położonym miasteczku Iłowa, w samym sercu Borów Dolnośląskich, na pograniczu województw lubuskiego i dolnośląskiego. 

Wspaniałe powietrze oraz piękna, spokojna okolica, pozwolą wszystkim gościom rozkoszować się urokami życia i przenieść w świat minionych wieków.

Rezydencja Janków to nie tylko eleganckie dworkowe pokoje, to także zachwycające sale restauracyjne, stanowiące doskonałe tło dla każdej z wymarzonych uroczystości. W zależności od potrzeb i gustu, do wyboru są sale: kominkowa, witrażowa, bankietowa, bądź też piękna oranżeria. Cudowny taras otwierający się na ogród zaprasza do degustacji pysznych potraw kuchni staropolskiej, włoskiej, chińskiej, francuskiej, a także greckiej i rosyjskiej. Restauracja Rezydencji Janków zabiera swoich gości na podróż dookoła świata, nie ruszając ich z miejsca: okazałego parku w sercu miasta kwiatu dalii.

W  samej Iłowej mieści się duży Pałac wchodzący w skład zespołu złożonego z otaczającego go parku i nieco odsuniętych od niego budynków gospodarczych. Dzisiaj, to właśnie przez bramę przejazdową jednego z budynków gospodarczych, prowadzi główny wjazd na teren założenia. Budynek pałacu otacza kanał zasilany wodą z przepływającej rzeczki Czernej, wydzielając rezydencję od pozostałych zabudowań. Od strony zachodniej oraz południowej biegnie wokół pałacu taras, z którego poprzez mostki rozpięte nad kanałem można dostać się do położonego niżej pięknego Parku Dworskiego. Będąc gościem rezydencji Janków, cały ten teren możemy zwiedzać zarówno podczas krótkiego i miłego spaceru, jak i na rowerze.

Pałac Wiechlice

Pobyt w Pałacu Wiechlice to wyjątkowe doświadczenie. Odremontowane budynki pałacu i hotelu łączą w sobie historyczny urok z nowoczesnym, ekologicznym luksusem.

Kolacje przy świecach, wspólne, pięknie pachnące zabiegi i masaże, doskonałe kuchnia i wino. 

Pałac Wiechlice to miejsce stworzone dla osób ceniących ciszę, spokój i prywatność. Miejsce, w którym wolno płynący czas pozwala smakować życie w każdym jego aspekcie.

Budynek jest pięknym obiektem, znajdującym się w otoczeniu soczystej zieleni. Wielką atrakcją Pałacu Wiechlice jest usytuowana na jego terenie winnica o powierzchni jednego hektara. W uprawie winorośli i produkcji trunku bogów, stosuje się tu zasady rolnictwa ekologicznego i organicznego. Każdy z hotelowych gości może urozmaicić swój pobyt w Wiechlicach degustacją tamtejszych win. Pałac oferuje swoim gościom pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz rozmaite zabiegi lecznicze i kosmetyczne. Goście mogą bezpłatnie korzystać z sauny i basenu. Codziennie rano serwowane jest śniadanie w formie bufetu, a restauracja specjalizuje się w daniach kuchni regionalnej. 

Naturalny element krajobrazu Pałacu Wiechlice to nie tylko wyjątkowo zadbany park, ale także plaża oraz strefa aktywnej rekreacji: pole golfowe do nauki pierwszych uderzeń (350 m), boisko do plażowej piłki siatkowej i nożnej oraz płynąca w sąsiedztwie rzeka - idealna do rodzinnych spływów kajakowych.

Wiechlice położone są zaledwie kilka kilometrów od zabytkowej Szprotawy, mieszczącej się nad rzeką Bóbr. 

Pałac Ackermann - Boutique Hotel

Ekskluzywne apartamenty w pałacu Ackermann gwarantują niezapomniany wypoczynek w XVIII-wiecznym pałacu ze starym, pięknym parkiem. Cały teren parku to 4,6h. Możemy tu podziwiać okazały starodrzew, ogrodzony murem z kamienia polnego.

Pałac znajduje się w miejscowości Chociule, na obrzeżach miasta Świebodzin. 

Sam Świebodzin zaprasza na zwiedzanie zabytków oraz słynnego pomnika Chrystusa, a okolica do spędzania czasu nad pięknymi jeziorami Ziemi Lubuskiej. 15 km od Pałacu, w miejscowości Kalinowo znajduję się 18-dołkowe pole golfowe, rozległe na 75 hektarach, które przyciąga zawodowców i amatorów golfa urodą i przyjazną atmosferą.  

Oba apartament są bardzo przytulne i spodobają się każdemu kto pragnie wyciszenia, kontaktu z naturą, lubi historię oraz długie spacery. Przemili właściciele od 2012 roku inwestują nieustannie w ten projekt cały swój czas, energię i zaangażowanie, ale przede wszystkim – duszę i serce.

„Dzisiaj mamy zaszczyt przedstawić Państwu wyjątkowe miejsce. Marzyliśmy o tym, by każdy kto tu zagości – począwszy od nas samych – mógł wreszcie wziąć głęboki oddech, uciec od betonowych dżungli hałaśliwych miast i przywrócić sobie spokój i wewnętrzną równowagę.”

Goście mogą również korzystać ze stref wypoczynkowych urządzonych na korytarzu, jest możliwość, po wcześniejszym uzgodnieniu, wynajęcia roweru, kijek do nordic walking i nawet otrzymania konsultacji na temat prawidłowej techniki chodzenia z kijkami.

Pałać Mierzęcin

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort to elegancki kompleks wypoczynkowy. Położony, wśród lasów, łąk i pól, zachwyca turystów nie tylko swoim wspaniałym wyglądem, ale także otaczającym krajobrazem, ciszą i spokojem.

Do pobytu w tym przepięknym i romantycznym miejscu zachęca szeroki wachlarz możliwości jakie stwarza dla aktywnego wypoczynku rodzin z dziećmi, zakochanych par, jak i klientów biznesowych. Same okolice Pałacu Mierzęcin urzekają swoją dziewiczą urodą. Angielski park i ogród japoński, znajdujące się na terenie majątku, są idealnym miejscem na romantyczne wędrówki.

W obiekcie znajdziemy duże wygodne pokoje, windę ułatwiającą dostanie się na wyżej położone kondygnacje pałacu, SPA z basenami i saunami, szeroki wachlarz zabiegów w ramach SPA, możliwość nauki jazdy konnej z instruktorem oraz bezpieczny plac zabaw dla dzieci. Na amatorów tenisa ziemnego czekają dwa korty tenisowe, a lubiących jazdę na rowerze niezliczoną ilość dróg i ścieżek prowadzących przez parki, lasy, okolice jezior na pobliskim szlaku Lubuskich Mazur oraz położoną na wzgórzu winnicę. Razem tworzą ciekawy krajobrazowo teren okolic Pałacu Mierzęcin. Przebywając tu można także zorganizować spływ kajakowy. Położenie z dala od miasta powoduje, że miejsce to jest idealne dla osób, które szukają ciszy i spokoju podczas upragnionego urlopu. W bezpośrednim otoczeniu pałacu utworzono ogród zielony i różany, w części zachodniej – ogród japoński w którym odnajdziemy nawiązanie do charakterystycznej architektury japońskiej (altana, most, brama torii) i wyspą na której stoi latarnia japońska. Miłośnicy parkowych spacerów i nordic walkingu zachwycą się ogrodem angielskim, w którym na równo ciętym trawniku wyeksponowano starodrzew min. buki, dęby, platany, graby i wiązy (ponad 20 pomników przyrody).

Mierzęcin znajduje się na szlaku Lubuskich Mazur a zaledwie 25km na północny wschód zaczyna się Drawieński Park Narodowy: idealne miejsce na obcowanie z dziką przyrodą. Park przecina wiele rzek, uwielbianych przez amatorów kajakarstwa. Oprócz tego, w Parku Narodowym znajduje się siedlisko rzadkich gatunków ptaków: kormoranów, gągołów i nurogęsi. Okolice Mierzęcina to raj dla miłośników wędkarstwa. Znajdują się tutaj obfitujące w ryby czyste jeziora, stawy i rzeki. W Drawie występuje ponad 30 gatunków ryb, w tym wszystkie łososiowate. Pobliskie jezioro o powierzchni 30 hektarów oraz staw są regularnie zarybiane szczupakiem, sandaczem, sumem i karpiem. Do dyspozycji Gości są profesjonalne wędki. Istnieje również możliwość wypożyczenia łódki.

Pałac Osowa Sień

Pałac Osowa Sień to niezwykłe miejsce - przypomina butikowy hotel, którego właściciele staranie dbają o każdy szczegół. Ten piękny B&B znajduje się skryty na uboczu zabytkowej miejscowości Wschowa, na pograniczu 3 województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. 

Sam pałac położony jest w przepięknym parku, gdzie wśród ogromnych platanów i kasztanów możemy słuchać śpiewu ptaków. Wiosną park pokryty jest dywanem przebiśniegów a jesienią kolorowe liście kreują niezapomnianą scenografię. 

Przestronne jasne wnętrza powodują, że nie czujemy się w tym miejscu przytłoczeni tak jak w większości tego typu zabytkowych pałacach. Każdy element jest tutaj idealnie dopracowany, zaprojektowany i przemyślany. Wrażliwi estetycy poczują się tutaj jak w raju. Każdy pokój w pałacu ma swój niepowtarzalny charakter. Sporo tu przestrzeni, pięknych mebli i oryginalnych dekoracji. Pokoje są bardzo przestronne, a każdy z nich wyposażone w małą lodówkę, czajnik, piękną porcelanę i liściastą herbatę. 

Pałac proponuję formułę nocleg i śniadanie, nie znajdziemy tu standardowej restauracji. Planując pobyt z odpowiednim wyprzedzeniem, polecamy kontakt z właścicielami i ustalenia dodatkowe wyżywienie w postaci obiadokolacji. Składa się z przystawek, dania głównego oraz deseru. To wszystko jest przygotowywane w oparciu o regionalne produkty. Śniadania są równie pyszne, mnóstwo tu lokalnych produktów. 

Pałac Osowa Sień to idealne miejsce na wyciszenie się i odpoczynek. Jest to miejsce z klimatem, gdzie czas płynie wolniej i gdzie można chwilę odetchnąć od codziennego pędu. Jak każdy pałać, ten również kryje swoje tajemnice. Przemili właściciele chętnie opowiadają o rodzinie Ossowskich, którzy byli właścicielami pałacu. 

Zobacz również