Powiat Wschowski

Statut: powiat ziemski
Powiat: wschowski
Województwo: Lubuskie
-
-
-
powiat@wschowa.com.pl%20
Opis

 

 


 

Powiat Wschowski położony jest
w województwie lubuskim na pograniczu
z Wielkopolską i Dolnym Śląskiem. Według podziału usytuowany jest w obrębie trzech makroregionów. Północna część obszaru powiatu wchodzi w skład Pojezierza Leszczyńskiego, południowa część wchodzi w skład Wysoczyzny Leszczyńskiej, natomiast fragment południowo - zachodni to teren Pradoliny Głogowskiej. Powiat Wschowski stanowią 3 gminy: Sława, Szlichtyngowa i Wschowa. Ze względu na bliskość granicy polsko - niemieckiej wchodzą one w skład Euroregionu "Sprewa - Nysa - Bóbr."

 

Powiat obejmuje powierzchnie 624,8 km2, liczba ludności wynosi 38,9 tysięcy. Siedzibą władz powiatu jest miasto Wschowa, które skupia około 15 tysięcy mieszkańców. Wschowa jest zarazem głównym ośrodkiem handlowo - usługowym i przemysłowym. Miasto to pełni również funkcję ponadlokalnego centrum oświatowego i kulturalnego.

ZOBACZ WYKAZ OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH W POWIECIE TUTAJ

TRASY ROWEROWE
W POWIECIE WSCHOWSKIM
Trasa rowerowa: Wschowa-Lgiń –Sława 39,3 km. Trasa wytyczona przez Starostwo Powiatowe we Wschowie wspólnie z Nadleśnictwem Włoszakowice...więcej»»

ZAPRASZAMY W GOŚCINNE WCHOWSKIE PROGI więcej»»

KULTURA
Od 30 lat istnieje we Wschowie Muzeum Ziemi Wschowskiej, które gromadzi, zabezpiecza i popularyzuje zabytki oraz historię Ziemi Wschowskiej...więcej»»

GOSPODARKA
Warunki naturalne zadecydowały o strukturze gospodarki Powiatu Wschowskiego, jego obecnych i przyszłych możliwościach... więcej»»

GALERIA
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Powiatu Wschowskiego... więcej»»