Wojnowo

Opis

Wojnowo (niem. Woynowo, 1934-45 Reckenwalde) to idealne miejsce dla turystów spragnionych obcowania z nieskażoną przyrodą. Wszystkich, którzy pragną odpocząć od zgiełku dnia codziennego zapraszamy nad Jezioro Wojnowskie, do ośrodka wypoczynkowego w Wojnowie. Atuty wypoczynku nad jeziorem to m. in.  przepiękna plaża, kąpielisko strzeżone, wypożyczalnia sprzętu wodnego, kort tenisowy, boisko do gry w siatkówkę, możliwość jazdy konnej z elementami hipoterapii.

W przypadku, gdy pogoda nie dopisze warto wybrać się do Pałacu w Wojnowie. Pałac w Wojnowie wzniesiono w 1910 roku na miejscu starego w formie neobarokowej. To dawna siedziba książąt holenderskich. W pałacu w Wojnowie spędził swe młode lata Książę Bernhard ojciec obecnie panującej królowej holenderskiej Beatrix.

Dziś, z uwagi na korzystne warunki mikroklimatyczne, w dawnej siedzibie książąt holenderskich mieści się Szpital Rehabilitacyjno – Leczniczy dla Dzieci.

W Wojnowie warto zobaczyć także budynek gorzelni, należący do zespołu pałacowo-folwarcznego.

Pałac w Wojnowie
Pałac w Wojnowie wzniesiono w 1910 roku na miejscu starego w formie neobarokowej. Swoje najmłodsze lata spędził tam książę holenderski Bernard zur Lippe-Biesterfeld.

więcej>>>