Nowe, multimedialne ekspozycje dostępne po rozbudowie muzeum

zielonanews.pl, 26.02.2021

Multimedialna ekspozycja

– Z wielką satysfakcją zapraszamy do zwiedzania ekspozycji Dziedzictwo i współczesność. Zielona Góra – region lubuski ukazującej skomplikowane dzieje regionu poprzez starannie zaaranżowane zabytki oraz stanowiska multimedialne, wciągające widza w interakcje i angażujące jego emocje – zachęca A. Błażyńska. Wystawa obejmuje okres od X wieku do czasów współczesnych, tworząc w sześciu modułach spójną opowieść o dziejach tych ziem. Co szczególnie istotne uwzględnia też niepodejmowane dotychczas zagadnienie osadnictwa na Środkowym Nadodrzu po 1945 roku.

Coś dla miłośników sztuki współczesnej.

Druga wystawa to spełnienie marzeń miłośników sztuki współczesnej. – Galeria Złotego Grona. Kolekcja sztuki polskiej XX wieku zawiera wybrane dzieła sztuki współczesnej  bogatych zbiorów gromadzonych w Muzeum  od końca lat 50.  ubiegłego stulecia aż do chwili obecnej – wyjaśnia A. Błażyńska. Trzon tej ekspozycji stanowią prace uczestników legendarnych  ogólnopolskich wystaw i sympozjów Złotego Grona, które odbywały się w Zielonej Górze cyklicznie w latach 1963-1981.

Zmiany w muzeum

Nowy gmach Muzeum wyposażony jest również w piękną salę koncertowo-szkoleniową, przestronny hol, którego dominującym elementem jest renesansowy portal z dworu w Przytoku. Budynek posiada też specjalistyczną salę edukacyjną pozwalającą na realizację zadań oświatowych oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych m.in. łatwy dojazd do drzwi (od strony podwórka) oraz w wygodną i bezpieczną windę.

 

źródło: zielonanews.pl