Łagów

Opis

Jezioro łagowskie

W tle wieża zamku Joannitów w ŁagowieWalory przyrodnicze, którymi natura obdarowała Łagów są wyjątkowe, jedna z najpiękniejszych miejscowości Ziemi Lubuskiej, od 200 lat znana jako uzdrowisko klimatyczne. Na przesmyku, między jeziorami, Trześniowskim i Łagowskim na sztucznie usypanym wzgórzu otoczonym wysokimi murami wznosi się Zamek Joannitów, z którego roztacza się wspaniały widok na okolicę. Linia brzegowa obu jezior to 20 kilometrów, a jezioro Trześniowskie jest jednym z dziesięciu najgłębszych w kraju, położone w wyjątkowo pofałdowanym, otoczonym lasami dzikim terenie. U stóp zamku, między Bramą Polską (ceglaną, z XV w.) a Marchijską (XVI w.) biegnie 120 metrowa uliczka podzamcza zabudowana kamieniczkami z XVIII i XIX w.

Łagów zaprasza przez cały rok. Wiosną i jesienią można tu odpocząć od zgiełku miasta podczas spacerów i wycieczek po Łagowskim Parku Krajobrazowym. Latem oprócz możliwości korzystania z uroków przyrody, czeka wiele atrakcji kulturalnych i rekreacyjno-sportowych w każdy weekend i nie tylko... Okolicę można zwiedzać pieszo, konno lub rowerem, można się wybrać na przejażdżkę bryczką, wypożyczyć kajak lub rower wodny albo o świcie pójść na ryby.

Na gości czeka bogata baza noclegowa od czterogwiazdkowego hotelu, przez wygodne ośrodki wczasowe i szkoleniowe, przytulne pensjonaty, kwatery prywatne, agroturystyczne, kempingi i pola namiotowe.

Panorama z wieży zamku zakonnego w Łagowie

Lato w Łagowie to wiele propozycji kulturalnych:

-Lubuskie Lato Filmowe
-Wernisaże Plenerów Malarskich
-Muzyka i Taniec Flamenco na Zamku
-Łagowskie Spotkania Trzech Kultur
-Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyki Kameralnej "Lubuska Camerata"
-Koncerty Filharmoniczne
-Turnieje Rycerskie
-Biegi Uliczne Łagowskiego Lata
-Pikniki i Festyny rekreacyjno-sportowe
-Turnieje Wędkarskie i piłki plażowej
-Rock - Blues
-Motocykle
-Zawody Drwali
-Festiwal Sygnalistów Myśliwskich

i wiele innych atrakcji w każdy weekend lata i nie tylko...

Łągów Lubuski
Foto nadesłał: Marcin Kaźmierczak

Zdjęcia w galerii Staszek Pietkiewicz