Powiat Świebodziński

Statut: powiat ziemski
Powiat: świebodziński
Województwo: Lubuskie
-
-
-
starostwo@powiat.swiebodzin.pl
Opis

 

Położenie - w części centralnej województwa lubuskiego.

Liczba ludności - około 58 tys. mieszkańców.

Powierzchnia - 937 km2.

Atrakcje turystyczne - Latem zapraszamy do wypoczynku nad licznymi w naszym regionie jeziorami. Zachęcamy do kąpieli słonecznych nad czystymi i słonecznymi plażami. Zwolennikom wypoczynku i rekreacji proponujemy sporty wodne, wycieczki rowerowe i piesze po zalesionych terenach naszego Powiatu. Zwolenników wędkarstwa zapraszamy nad jeziora obfitujące w różne gatunki ryb.

Jesień to czas grzybobrania. Tereny naszego powiatu są w ponad 40% zalesione, obfitujące w owoce leśne oraz różne gatunki grzybów.

Zimą zróżnicowaną rzeźba terenu naszego Powiatu pozwala na uprawianie sportów zimowych. Czyste mroźne powietrze sprzyja spacerom.

Wiosną zapraszamy do obserwacji budzącej się do życia flory i fauny zarówno nad jeziorami, w lasach i łąkach. Osoby kochające spokój i ciszę przeżyją nie powtarzalne chwile obcując z budzącą się do życia przyrodą.

Wspaniałe lasy w okolicach Łagowa (zwłaszcza bukowe), zabytki samego Łagowa oraz "szmaragdowe" wody jezior, nad którymi znajduje się wiele ośrodków wypoczynkowo-turystyczny.

Niepowtarzalny obiekt klasztorny Gościkowo-Paradyż.

 

ZOBACZ WYKAZ OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH W POWIECIE TUTAJ

 

Komunikacja

Przez teren Powiatu przebiegają dwie drogi międzynarodowe: E-30 (Berlin-Warszawa-Moskwa), E-65 (Szczecin-Jakuszyce) oraz drogi wojewódzkie: nr 276 (Świebodzin-Krosno Odrzańskie), nr 277 (Sulechów-Skąpe), nr 303 (Świebodzin-Babimost), nr 302 (Brudzewo-Kręcko-Zbąszynek). Ponadto przez Powiat Świebodziński przebiega ważna magistrala kolejowa E-20 (Warszawa Zachodnia-Kunowice-Berlin).

źródło: http://www.swiebodzin.pl/