Atrakcyjny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy, położony nad jeziorem o tej samej nazwie, ok. 200 m od szosy Międzyrzecz - Skwierzyna. 5 km na północ od Międzyrzecza.
PKP — stacja kolejowa na linii Międzyrzecz—Skwierzyna
PKS — przystanek przy drodze z Międzyrzecza do Gorzowa Wielkopolskiego.
Głębokie posiada świetne zaplecze turystyczne. Do wyboru mamy hotel, pola namiotowe, domki kempingowe, zajazd, ośrodek turystyczny z własną plażą, a nawet całoroczne apartamenty. Na terenie ośrodka - sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, korty. Amatorzy uprawiania sportów wodnych znajdą tutaj dużą ilość sprzętu wodnego, umożliwiającego odbywanie wycieczek po jeziorze. Ładna, strzeżona plaża, nowoczesne molo, zjeżdżalnia i wyjątkowo czysta woda, to naturalne zalety tego pięknego miejsca.
Więcej informacji:
www.archimedes-tourist.com
http://www.glebokie4.pl/
http://www.krab.agh.edu.pl/index.php?page=162
Jezioro Głębokie zajmuje północną, bezodpływową część rynny, która ciągnie się południkowo od wsi Rojewo poprzez osady Głębokie, Św. Wojciech do Kęszycy. Głębokie reprezentuje klasyczny typ jeziora zamkniętego — bez dopływu i odpływu powierzchniowego (pow. 125 ha, dł. 2280 m, szer. 825 m, maks. głęb. 25,4 m). Jest to największe bezodpływowe jezioro Ziemi Lubuskiej! Szczególną atrakcję dla płetwonurków stanowi bogata roślinność podwodna, urozmaicona rzeźba dna i duża przezroczystość wody. Jezioro otoczone jest wysokopiennymi lasami z przewagą drzew liściastych.
Okolice Głębokiego:
Z Głębokiego można odbywać interesujące wycieczki do pobliskich lasów obfitujących w grzyby. Niemało atrakcji mogą dostarczyć również dłuższe wycieczki do wsi Górzyca, Chycina i Zemsko Najlepiej rozpocząć je od stacji kolejowej, usytuowanej kilkadziesiąt metrów od południowego krańca jeziora. Od stacji w Głębokiem rozchodzą się drogi w trzech kierunkach: na południowy zachód do wsi Górzyca nad Obrą (ok. 4 km), na zachód do wsi Chycina (ok. 8 km) i na północny zachód do Zemska (ok. 8 km). Wszystkie drogi biegną lasami, niezwykle bogatymi w maliny, jeżyny, poziomki i jagody.
Źródła: J. Krajniak „Pojezierze Lubuskie – przewodnik”, www.miedzyrzecz.pl
Zdjęcia w galerii Staszek Pietkiewicz